Gotowe suknie ślubne czy te szyte na indywidualne zamówienie?

Ślub, zwłaszcza w życiu kobiety jest bardzo ważnym wydarzeniem. Poza samym faktem rozpoczynania nowego życia u boku wymarzonego mężczyzny, istotna jest też cała oprawa. W tym również suknia ślubna, która ma spowodować, że panna młoda będzie się czuła wyjątkowo. W celu znalezienia tej najwłaściwszej w pierwszej kolejności panie odwiedzają salon sukni ślubnych. Zakup gotowej sukienki zwykle wiąże się z tym, że wydajemy na nią stosunkowo niedużą kwotę. Ponadto, w momencie gdy już znajdziemy taką, jaką chciałybyśmy mieć, możemy nabyć ja natychmiast. Jest to więc dobre rozwiązanie w sytuacjach, gdy czas nagli.

Niestety czasem okazuje się, że choć gotowe suknie ślubne są piękne, po prostu nie pasują na niektóre panie. Wówczas pozostają już tylko suknie szyte na wymiar. Jest to rozwiązanie dość drogie, choć jeśli się zastanowić, dzięki niemu mamy większy wpływ na to, jak suknia wygląda i możemy wprowadzić w życie wszystkie swoje pomysły jej dotyczące. Dodatkowo w ten sposób uzyskamy suknię jedyną w swoim rodzaju, niepowtarzalną.

Niestety i szycie sukni na miarę ma swoje wady. Przede wszystkim jest to wspomniana już cena przewyższająca zdecydowanie ceny zwykłych sukienek. Ponadto, niedogodnością może być długi czas oczekiwania na wykonanie zamówionej sukni i częste przymiarki, pozwalające zweryfikować na każdym etapie, czy suknia jest rzeczywiście dopasowana do figury przyszłej panny młodej. Czas oczekiwania może zatem wynosić od kilku tygodni, nawet do kilku miesięcy, dlatego trzeba o to zadbać ze sporym wyprzedzeniem.

Published by