Catering weselny można inaczej określić jako obsługa gastronomiczna przyjęcia weselnego

Catering to angielska nazwa kompleksowej usługi gastronomicznej, na którą składa się: przygotowanie posiłków, ich dowóz i bezpośrednia obsługa gości, klientów (wydawanie talerzy z daniami, odbieranie brudnych naczyń i sztućców, nakładanie potraw, uzupełnianie alkoholu w kieliszkach).

Catering zamawiają firmy prywatne i państwowe, instytucje publiczne (np. szpitale, szkoły) oraz osoby indywidualne organizujące uroczystość rodzinną, np. wesele, rocznicę, urodziny.

W ramach cateringu może się też mieścić zapewnienie zastawy, wystrój stołów i całego lokalu. Pracownicy firmy cateringowej przystroją stoły i inne meble bielizną w jasnych, łagodnych kolorach (biały, błękitny, pastelowy) z falbanami.

Zdarza się też, że zakład zajmujący się cateringiem przyozdabia stoły świecznikami wykonanymi w artystycznym stylu. Takie świeczniki, które ustawia się między talerzami, wazami, szklankami, sztućcami sprawiają, że uroczystość nabiera szlachetnego charakteru.

Poza meblami, ścianami przyozdabia się także potrawy. W tym celu pracownicy używają warzyw, owoców, form z czekolady, ciasta biszkoptowego, bitej śmietany, galaretki i ciasta opłatkowego.

Ze względu na miejsce obsługi albo rodzaj uroczystości, na której ma być serwowana obsługa gastronomiczna, można wyróżnić: catering weselny, catering konferencyjny, catering szpitalny, bankiety (catering bankietowy).

Published by