Menu weselne obowiązkowo musi zawierać zupę borowikową oraz ziemniaki

Menu weselne jest ustalane wspólnie przez klienta i firmę cateringową. W wariancie skromniejszym catering weselny obejmuje pierwsze danie, drugie danie i kawę z deserem.

Osoby zlecające catering mogą też całkowicie zdać się na specjalistów od gastronomii, którzy dobiorą potrawy do wedle obowiązujących w branży standardów.

W lecie menu weselne obfituje w sałatki i przystawki, natomiast jesienią i zimą w karcie dań dominują potrawy gorące, cięższe. W drugiej połowie roku na weselach podaje się potrawy sycące, duszone, smażone. Menu weselne może również uwzględniać specjalne preferencje gości (np. alergię na niektóre pokarmy).

Poza dobraniem potraw do charakteru uroczystości, ich przyrządzeniem oraz dostarczeniem na miejsce uroczystości catering obejmuje także obsługę wesela. Dania będą odpowiednio udekorowane. Pracownicy zajmą się też przystrojeniem sali.

Na miejscu zabawy pracownicy będą podawać dania, zbierać naczynia po kolejnej porcji, serwować drinki, sprzątać. Zwykle też między uczestnikami wesela a obsługą wywiązują się rozmowy, nawiązują znajomości. Ktoś zapewne zechce podpytać o przepis, zamówić catering na swoje wesele albo rocznicę czy bankiet.

Personel obsługujący wesele jest więc swoistą reklamą. Oczywiście najważniejsza jest jakość obsługi i przygotowanych potraw. Jeśli dania nie będą smakować, fama szybko się rozniesie, zwłaszcza jeśli jest to mała miejscowość.

Published by