Trunki weselne modne na przyjęciach ślubnych i profesjonalny catering.

Dbałość o dostarczenie potraw i trunków na wesela już od pewnego czasu nie jest obowiązkiem państwa młodych ani ich rodziców. Odkąd w Polsce zaczęły powstawać firmy cateringowe, przygotowanie wesela od strony kulinarnej leży wyłącznie w ich rękach. Profesjonalny catering obejmuje nie tylko przyrządzenie posiłków i napojów, ale również ich eleganckie podanie. Niezbędne jest regularne zmienianie dań i uzupełnianie niedoborów na talerzach gości. Firma zajmująca się cateringiem musi prawidłowo zmieniać potrawy tak, by zostały zachowane wszelkie wymagane normy dotyczące kolejności. Nieco odrębną kwestią jest podanie trunków. Takie sprawy należy wcześniej dokładnie omówić z młodymi. To od nich zależą rodzaje alkoholu i kolejność ich podania.

Najczęściej catering na wesele nie obejmuje dostarczenia alkoholu i nowożeńcy sami muszą o to zadbać. Mimo tego, można liczyć na pomoc kelnerów przy roznoszeniu napojów wysokoprocentowych. Co więcej, czasem można trafić na catering weselny oferujący usługi barmana. Dzięki temu, możemy dostarczyć alkohol, z którego następnie będą tworzone ciekawe drinki. Możliwości podania napojów wyskokowych jest całkiem sporo. Jeśli chodzi o same trunki na wesele, to na polskich imprezach niemal obowiązkowo pojawia się wódka. Nie oznacza to jednak, że zawsze jest ona pita w swej czystej postaci.

Rozmaite drinki i koktajle, często o egzotycznym pochodzeniu do nowy trend wkraczający do tej grupy imprez. Nie brakuje też wysublimowanych, luksusowych win o starych rocznikach. Blue curracao, malibu, martini, pina colada to najpopularniejsze, a przy okazji smaczne drinki, które na pewno urozmaicą nasze wesele. Dobrze zaopatrzyć się w słodkie likiery, które można dowolnie długo degustować sycąc się ich smakiem. Jednak najważniejszym alkoholem i tak pozostaje szampan potrzebny do wzniesienia toastu za młodą parę.

Published by