Rekuperatory a odnawialna energia z gruntu

Energia geotermalna, czyli energia pochodząca z gruntu, wykorzystywana jest często przez nowoczesne rekuperatory , które wyposażone są w gruntowy wymiennik ciepła nowej generacji. Nie trzeba chyba zaznaczać, że energia geotermalna jest całkowicie darmowa, do tego odnawialna, zatem warto na poważnie pomyśleć o tym źródle.

Jeśli faktycznie mamy zamiar korzystać z energii gruntowe, to na pewno musimy zainwestować w rekuperator z gruntowym wymiennikiem ciepła. wymiennik ciepła musi zostać zakopany w gruncie - nie jest to zbyt duża głębokość. Dzięki temu będzie on pobierał energię cieplną z gruntu. Warto zaznaczyć, że jest to energia odnawialna i darmowa.

Energia geotermalna może być przez nasz rekuperator pobierana zarówno zimą jak i latem. W mroźne miesiące wymiennik ciepła pobiera ciepło z gruntu i pomaga w ogrzaniu naszego domu. Latem natomiast rekuperator pomaga nam ochłodzić powietrze w mieszkaniu, można zatem stwierdzić, że dzięki gruntowemu wymiennikowi ciepła dysponujemy w pełni darmową klimatyzacją.

Warto wspomnieć jeszcze, że koszt całej inwestycji nie jest zbyt wysoki. Natomiast szybko zauważymy oszczędności na pobieranej zwykle energii elektrycznej.

    Login